Middlesbrough vs Sheffield Wednesday, wynik spotkania 2-0

W ostatnim spotkaniu ligowym rozegranym w Championship, drużyna Middlesbrough podejmowała Sheffield Wednesday na swoim boisku - Riverside Stadium. Mecz, który odbył się 8 dni temu, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0. Już w pierwszej połowie Middlesbrough objęło prowadzenie, utrzymując kontrolę nad grą do końcowego gwizdka sędziego.

Mecz Middlesbrough kontra Sheffield Wednesday

Mecz pomiędzy drużynami Middlesbrough i Sheffield Wednesday odbył się na Riverside Stadium w ramach 40. kolejki Championship. Sędzią głównym spotkania był Tom Nield z Anglii.

Gospodarze rozpoczęli z determinacją, starając się narzucić swój styl gry od pierwszych minut. W 24. minucie Sam Greenwood z Middlesbrough otrzymał żółtą kartkę za faul na jednym z zawodników gości.

Po intensywnej walce na boisku, to Middlesbrough wyszło na prowadzenie w 41. minucie za sprawą M. Ihiekwe, który wykorzystał sytuację po stałym fragmencie gry i skierował piłkę do siatki, dając swojej drużynie ważne prowadzenie 1-0 przed przerwą.

W drugiej połowie emocje nie opadały. Sheffield Wednesday starało się odrobić straty, jednak defensywa gospodarzy była dobrze zorganizowana. W 73. minucie to jednak Middlesbrough podwyższyło prowadzenie, gdy I. Jones skutecznie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, ustalając wynik na 2-0 po asyście L. Aylinga.

Gra stawała się coraz bardziej zacięta, co skutkowało wzrostem napięcia na boisku. Kolejni zawodnicy otrzymywali żółte kartki - tym razem Will Vaulks (33'), James Beadle (40') z Sheffield Wednesday oraz Akin Famewo (79') i Dominic Iorfa (80') z gości.

Mimo starań obu drużyn, wynik pozostał niezmieniony do końcowego gwizdka sędziego. Middlesbrough zwyciężyło 2-0 nad Sheffield Wednesday, zapewniając sobie cenne trzy punkty w walce o ligowe cele.

Brak informacji o czerwonych kartkach oznacza, że żaden z zawodników nie został usunięty z boiska podczas tego meczu. Następne spotkania czekają Middlesbrough, które zmierzy się z Hull City, Ipswich oraz Leeds. Sheffield Wednesday natomiast zmierzy się z Norwich, Stoke City oraz Blackburn w kolejnych kolejnych meczach Championship.