Spotkanie Sheffield Wednesday - Leeds, wynik końcowy 0-2

W środowy wieczór na stadionie Hillsborough odbył się pojedynek pomiędzy drużynami Sheffield Wednesday i Leeds w ramach 37. kolejki ligi Championship. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Leeds 2:0, którego bramki padły, odpowiednio, w pierwszej i drugiej połowie spotkania. Emocjonujące starcie odbyło się 3 dni temu o godzinie 20:00, pozostawiając kibiców obu drużyn z silnymi wrażeniami po widowisku.

Sheffield Wednesday 0-2 Leeds: Zawodnicy "Pawia" nie sprostali "Pawiom" na Hillsborough

W środowy wieczór na stadionie Hillsborough odbyło się starcie pomiędzy drużynami Sheffield Wednesday i Leeds w ramach 37. kolejki Championship. Mecz rozpoczął się o godzinie 20:00, a sędzią głównym spotkania był Sam Allison z Anglii. Atmosfera na trybunach była gorąca, a kibice obu drużyn pełni entuzjazmu czekali na to, co przyniesie im to starcie.

I to Leeds okazało się skuteczniejsze w pierwszej połowie. W 45. minucie Patrick Bamford wpisał się na listę strzelców po asyście Juniora Firpo, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0 tuż przed przerwą. "Pawie" nie potrafiły odpowiedzieć, a "Pawiom" udało się utrzymać prowadzenie do momentu zmiany stron.

W drugiej połowie Leeds kontynuowało swoją dobrą grę, a w 58. minucie Willem Geubbels Gnonto podwyższył prowadzenie dla gości na 2-0, asystując przy bramce Gaetanowi Rutterowi. Sheffield Wednesday próbowało odrobić straty, jednak skuteczna gra obronna Leeds uniemożliwiła im zdobycie bramki kontaktowej.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, przyznano żółte kartki dla Akiniego Famewo z Sheffield Wednesday oraz Ethana Ampadu z Leeds. Mimo zażartej walki na boisku, nie doszło do żadnych czerwonych kartek.

W rezultacie, mecz zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść Leeds. "Pawie" muszą teraz szybko otrzepać się po porażce, ponieważ ich kolejne mecze to starcia z takimi rywalami jak Ipswich, Swansea i Middlesbrough. Leeds z kolei czeka konfrontacja z drużynami Millwall, Watford i Hull City. Czy "Pawiom" uda się podnieść poziom gry i odrobić straty w kolejnych spotkaniach?