Spotkanie Blackburn - Sheffield Wednesday zakończone wynikiem 1-3 dnia 2024-04-21 11:30 na stadionie Ewood Park

Wystarczyło trzech goli, by mecz pomiędzy Blackburn a Sheffield Wednesday stał się emocjonującym widowiskiem. Spotkanie, które odbyło się w ramach 44. kolejki Championship na stadionie Ewood Park, zakończyło się zwycięstwem Sheffield Wednesday 3-1. Mimo wyrównanej pierwszej połowy, goście potrafili ustalić swoją wyższość po przerwie, zdobywając kolejne dwa gole. Mecz, który odbył się dnia 2024-04-21 o godzinie 11:30, dostarczył kibicom wiele emocji i piłkarskich wrażeń.

- Josh Windass 6' 0-1 (Anthony Musaba)

- Sammie Szmodics 9' 1-1 (Callum Brittain)

- Marvin Johnson 58' 1-2 (Anthony Musaba)

- Aynsley Pears 64' 1-3

Żółte kartki:

Gospodarze: Sammie Szmodics 61', Hayden Carter 77', Dominic Hyam 90'

Goście: Marvin Johnson 67', Liam Palmer 69', Will Vaulks 90'

Relacja z meczu:

Witajcie na Ewood Park, gdzie dzisiaj odbył się emocjonujący mecz pomiędzy Blackburn Rovers a Sheffield Wednesday! Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej minuty, tworząc niesamowitą aurę piłkarskiego święta.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, już w 6. minucie Josh Windass otworzył wynik na korzyść Sheffield Wednesday po podaniu Anthony'ego Musaby. Jednak Blackburn szybko odpowiedziało, bo już trzy minuty później Sammie Szmodics wyrównał po asyście Calluma Brittaina.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście. W 58. minucie Marvin Johnson strzelił gola, ponownie z asystą Musaby, dając prowadzenie Sheffield Wednesday. Następnie Aynsley Pears podwyższył wynik dla drużyny gości, ustalając wynik na 1-3.

Mecz nie obył się bez kontrowersji, arbiter Josh Smith musiał rozdać kilka żółtych kartek. Szmodics, Carter i Hyam z Blackburn, oraz Johnson, Palmer i Vaulks z Sheffield Wednesday zostali ukarani.

Blackburn Rovers musi teraz szybko podnieść się po porażce, ponieważ ich kolejne spotkania z Coventry, Leicester i West Brom będą równie trudne. Sheffield Wednesday z kolei zmierzy się z Sunderland, w nadziei utrzymania tej doskonałej formy. To był naprawdę pełen emocji mecz, który na długo pozostanie w pamięci kibiców obu drużyn!