Spotkanie Sheffield Wednesday - Norwich, wynik 2-2

W środowy wieczór na stadionie Hillsborough w ramach 42. kolejki Championship doszło do zaciętego starcia pomiędzy drużynami Sheffield Wednesday i Norwich. Mecz zakończył się remisem 2-2, mimo że na przerwę piłkarze z Norwich prowadzili 2-0. Wydarzenie miało miejsce dokładnie 6 dni temu o godzinie 18:45, a emocje sięgały zenitu aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Sheffield Wednesday 2-2 Norwich: Zacięta rywalizacja na Hillsborough

W sobotni wieczór na stadionie Hillsborough odbyło się starcie pomiędzy drużyną Sheffield Wednesday a gośćmi z Norwich. Emocjonujący mecz zakończył się remisem 2-2, a widowisko trzymało kibiców w napięciu do samego końca.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 11. minucie goście objęli prowadzenie za sprawą J. Sargenta, który wykorzystał dogodną okazję stworzoną przez A. Barnesa. Chwilę później, w 16. minucie, Borja Sainz podwyższył prowadzenie Norwich na 0-2 po asyście M. Núñeza, wyciszając tym samym gospodarzy.

Po przerwie Sheffield Wednesday wróciło na boisko z determinacją, co zaowocowało zmniejszeniem strat. W 78. minucie M. Ihiekwe popisał się bramką, a asystę zanotował W. Vaulks, powodując wzmożone napięcie na trybunach. W 85. minucie to samo duo, czyli Vaulks i Ihiekwe, ponownie zadali cios rywalom, tym razem wyrównując stan meczu na 2-2 po strzale M. Smitha.

Mecz obfitował także w kartki. Żółte kartki dla gospodarzy otrzymali Will Vaulks w 76. minucie oraz Barry Bannan w 81. minucie. Z kolei Ashley Barnes z Norwich został ukarany żółtą kartką w 38. minucie. Czerwonych kartek nie odnotowano.

Atmosfera na Hillsborough była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny przez całe 90 minut, tworząc niezapomniany klimat. Sędzia główny Chris Kavanagh prowadził mecz sprawnie, dbając o fair play i bezpieczeństwo zawodników.

W rezultacie, Sheffield Wednesday dzieli punkty z Norwich, ale obie drużyny mogą być zadowolone z walki i determinacji, jaką zaprezentowały na boisku. Następne mecze obu zespołów zapowiadają się równie interesująco, co dzisiejsze starcie, co tylko podgrzewa atmosferę w Championship.